Kodeks karny Część szczególna Tom II. Komentarz do art. 117-211a (cz. 1) Komentarz do art. 212-277d (cz. 2)

Kodeks karny Część szczególna Tom II. Komentarz do art. 117-211a (cz. 1) Komentarz do art. 212-277d (cz. 2)

389 zł 286,97 zł

Wróbel Włodzimierz


Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Isbn: 9788381075473
Rok wydania: 2017

Kodeks karny Część szczególna Tom 2

Komentarz do Kodeksu karnego pod redakcją prof. Andrzeja Zolla i prof. Włodzimierza Wróbla zdążył już na stałe wpisać się do kanonów literatury karnistycznej. Prawnicy cenią go za kompleksowość i nowatorskie podejście do złożonej problematyki materialnego prawa karnego i jego interpretacji w zmieniającej się rzeczywistości. Pierwszy tom komentarza obejmuje część ogólną Kodeksu. Tom drugi zawiera skomentowane przepisy art. 117-277d. Tom trzeci oprócz dalszego ciągu komentarza do części szczególnej zawiera gruntownie skomentowaną część wojskową Kodeksu karnego.
W komentarzu do Kodeksu karnego uwzględniono najnowsze nowelizacje Kodeksu karnego, w tym:

- dotyczącą nowego przestępstwa znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, stan psychiczny lub fizyczny;
- wprowadzającą wyższą odpowiedzialność za porzucenie małoletniego lub osoby nieporadnej;
- dotyczącą zaostrzenia odpowiedzialności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego;
- wprowadzające nowy typ czynu zabronionego w postaci ucieczki przed pościgiem oraz podnoszące odpowiedzialność karną za przestępstwa drogowe.

W komentarzu poszerzono również grono autorów, a także ze względów praktycznych tom drugi podzielono na dwie części (cz. 1 art. 117-211a, cz. 2 art. 212-277d).

Autorami komentarza Kodeks karny część szczególna są przede wszystkim pracownicy Katedry Prawa Karnego UJ oraz Katedry Prawa Karnego UKSW. To nie tylko wybitni specjaliści w swojej dziedzinie, lecz także praktycy: sędziowie, adwokaci, eksperci pracujący w minionych latach w Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego, Trybunale Konstytucyjnym, Biurze Analiz Sejmowych, Biurze Studiów i Analiz SN, wykładowcy Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Wielu ma bogate doświadczenie eksperckie w działalności legislacyjnej.