Leksykon Podatek dochodowy od osób fizycznych 2020

Leksykon Podatek dochodowy od osób fizycznych 2020

Kubacki Ryszard


Wydawnictwo: Wydawnictwo Unimex
Isbn: 9788363597986
Rok wydania: 2015

Leksykon Podatek dochodowy od osób fizycznych 2015

Ponad 1200 stron książki, w ramach której omawiane są standardowe, jak i bardzo skomplikowane problemy związane ze stosowaniem przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomoże Ci znaleźć rozwiązanie, którego właśnie poszukujesz!
W Leksykonie przedstawiono bieżące problemy wynikające ze stosowania niejasnych regulacji prawa podatkowego. Uwzględniono także zmiany przepisów, które nastąpiły w trakcie 2014 roku, jak i te, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2015 roku.
Praktyczne wyjaśnienia, poparte bogatym i najnowszym orzecznictwem sądów administracyjnych oraz interpretacjami Ministra Finansów (opatrzonymi w razie potrzeby wnikliwymi, często krytycznymi uwagami autora) z pewnością ułatwią sprostanie najbardziej zawiłym kwestiom dotyczącym opodatkowania podatkiem dochodowym. W Leksykonie obszernie omówione są m.in. skutki orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, które zapadły w 2014 r., tj.: P 49/13 w sprawie opodatkowania dochodów nieujawnionych oraz K 7/13 w sprawie nieodpłatnych świadczeń. Leksykon dla doradców podatkowych, pracowników organów podatkowych (skarbowych), osób zajmujących się „obsługą” podatkowo-księgową, jak i samych podatników.