Leksykon podatek dochodowy od osób prawnych 2019 Unimex
Bestseller

Leksykon podatek dochodowy od osób prawnych 2019 Unimex

Kosacka Dorota


Wydawnictwo: Wydawnictwo Unimex
Isbn: 9788380281097
Rok wydania: 2019

Leksykon podatek dochodowy od osób prawnych 2019 Unimex

Polecamy leksykon w promocyjnej cenie do biblioteczki księgowego!!! Leksykon Podatek dochodowych od osób prawnych 2019 to już kolejna i najbardziej wyczekiwana pozycja na rynku w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych wydawnictwa Unimex. Książkę stworzona została nie tylko przez teoretyków, ale w szczególności przez praktyków tj. autorów: Dorota Kosacka i Bogdan Olszewski. Ponadto, w tym wydaniu znajdziemy liczne odniesienia do aktualnych rozstrzygnięć organów podatkowych oraz linii orzeczniczej sądów administracyjnych. Zapomnij o problemach z podatkiem dochodowym od osób prawnych! Leksykon zawiera przejrzyste i szczegółowe omówienie wielu praktycznych zagadnień, a także gotowe rozwiązania pojawiających się w codziennej praktyce problemów, między innymi:
- Jakie zmiany obowiązują w podatku dochodowym od 1 stycznia 2019 r.?
- Exit tax – kto, kiedy i w jakiej wysokości będzie musiał go zapłacić?
- Kto i kiedy może opłacać podatek dochodowy według niższej 5 i 9 % stawki? - Kiedy i w jakiej wysokości należy pobrać tzw. podatek u źródła oraz jakie zmiany w tym zakresie obowiązują od 1 stycznia 2019 r.?
- Kto i kiedy może skorzystać z jednorazowej amortyzacji do 100.000 zł? - Kto, kiedy i jakim zakresie musi przygotować dokumentację dla cen transferowych?
- Jak poprawnie kwalifikować wydatki do kosztów uzyskania przychodów?
- Jakie są zasady i ograniczenia zaliczania w koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z samochodami?
- Jakie są skutki opłacenia gotówką faktury powyżej 15.000 zł i jak prawidłowo ustalić limit?
- Jakie ograniczenia ustawodawca przewiduje w przypadku kosztów finansowania dłużnego?
- Jakie są praktyczne aspekty podziału przychodów na dwa źródła: przychody z zysków kapitałowych i przychody z innego źródła?
- Kiedy opodatkować dotacje i jak rozliczyć wydatki nią pokryte?
- Jak rozliczać wydatki na reprezentację i reklamę?

W aktualnym wydaniu książki Leksykon podatek dochodowy od osób prawnych 2019 uwzględniono zmiany wchodzące w życie od 1 stycznia 2019 r. Dodatkowym atutem jest uwzględnienie najnowszych wyjaśnień organów podatkowych i orzecznictwa sądów administracyjnych. Rok 2019 to również wielkie zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT)! Najważniejsze zmiany w ustawie o CIT na rok 2019 m.in. omówione w leksykonie:
- uchylenie obowiązku publikowania przez podatkowe grupy kapitałowe w Monitorze Sądowym i Gospodarczym informacji o zarejestrowaniu i wykreśleniu takiej grupy;
- poszerzenie o domy maklerskie oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych kręgu podmiotów, których przychody (z wyjątkami) zalicza się do przychodów innych niż przychody z zysków kapitałowych;
- ustalenie kosztów, które nie są uważane za koszty uzyskania przychodów (analogiczne do zmian w ustawie o PIT);
- ustalenie zasad zaliczania w koszty podatkowe wydatków związanych z używaniem (eksploatacją) w firmie samochodów osobowych (analogiczne do zmian w ustawie o PIT);
- zwolnienie z podatku dochodowego dochodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego.
Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych powoduje, że tracisz zbyt dużo czasu na rozwiązanie nurtujących problemów z rozliczeniem się z tej daniny publicznej. Jeżeli tak, to niewątpliwie musisz sięgnąć po tę pozycję. Ta książka jest stworzona nie tylko dla biur rachunkowych, kancelarii doradztwa podatkowego, ale również dla każdej osoby mającej styczność z tym podatkiem CIT.