Leksykon VAT 2018 Unimex
Bestseller

Leksykon VAT 2018 Unimex

320 zł 247.49 zł

Zubrzycki Janusz


Wydawnictwo: Wydawnictwo Unimex
Isbn: 9788380280823
Rok wydania: 2018

Leksykon VAT 2018 Unimex 2 tomy

Z leksykonu VAT dowiesz wszystkiego o nowelizacji VAT w 2018 roku
Blisko 1600 odpowiedzi na trudne pytania z VAT!

Wysyłka po 20 stycznia 2018 roku

Od 2018 roku będą obowiązywać nowe, rewolucyjne regulacje m.in.:
- metoda podzielonej płatności (z ang. split payment), która ma wpłynąć na dwa konta: na jedno kwota, na drugie - sam podatek; początek obowiązywania przewidziano na 1 lipca 2018 roku
- wprowadzenie kas rejestrujących on-line, które od początku 2018 roku, będą stopniowo zastępować kasy fiskalne z paragonami papierowymi i mają być obligatoryjnie stosowane przez branże szczególnie narażone na ryzyko nadużyć podatkowych,
- obowiązek stosowania elektronicznych ewidencji i deklaracji VAT
- obowiązek składania comiesięcznego JPK-VAT.

Szczegółowe, kompetentne i przejrzyste (z wieloma przykładami) omówienie wszystkich tych zmian Czytelnicy znajdą w najnowszym Leksykonie VAT 2018 wydawnictwa Unimex.
Jak zwykle w leksykonie zaprezentowano najnowsze orzeczenia NSA, ETS, a także istotne dla praktyki stosowania VAT - interpretacje podatkowe, częstokroć z omówieniem ich trafności.
To kolejna edycja, wielokrotnie nagradzanego, bestsellera wydawniczego autorsta sędziego NSA Janusza Zubrzyckiego, która zawiera również ustosunkowanie się Autora do przedstawionych przez Czytelników zagadnień stwarzających im największe problemy w stosunku VAT.

Stan prawny z uwzględnieniem zmian, które zaczną obowiązywać od 1 lipca 2018 roku. Tom 2 zawiera wszystkie aktualne na dzień 1 lipca 2018 r. przepisy dotyczące VAT.

Leksykon VAT UNIMEX to pozycja, której nie może zabraknąć na półce w żadnym renomowanym biurze rachunkowym, kancelarii doradztwa podatkowego czy w innej instytucji mającej do czynienia z podatkiem od towarów i usług. Na leksykonach wydawnictwa UNIMEX pracują także urzędy skarbowe oraz kontroli skarbowej.
Leksykon VAT 2018 to najnowsza pozycja z tej serii wydawniczej - autorstwa znamienitego i uznawanego przez liczne środowiska naukowe za największego specjalistę w zakresie stosowania podatku od towaru i usług VAT, tj. sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego Janusza Zubrzyckiego.