Ochrona wizerunku instytucji publicznej – Poradnik antykryzysowy

Ochrona wizerunku instytucji publicznej – Poradnik antykryzysowy

Rafał Guzowski


Wydawnictwo: Wydawnictwo Presscom
Isbn: 9788366248410
Rok wydania: 2020

Ochrona wizerunku instytucji publicznej – Poradnik antykryzysowy

Dobrą opinię buduje się latami. Stracić ją można w kilka sekund! Skandale z udziałem urzędników, niewygodne wypowiedzi i niepopularne decyzje, a nawet tzw. fake newsy – negatywne wiadomości rozprzestrzeniają się w zawrotnym tempie… Aby uniknąć katastrofy wizerunkowej, warto zbudować skuteczny plan antykryzysowy. Oto poradnik, który przygotuje każdego rzecznika prasowego i osoby odpowiedzialne za wizerunek medialny nawet na najgorszy scenariusz.

Jak sobie poradzić z niezadowolonym interesantem, który traktuje stronę twojej instytucji jak księgę skarg i zażaleń?
W jaki sposób opracować realny i efektywny plan komunikacji tak, by odpowiadać z sensem i nie zaogniać jeszcze bardziej sytuacji?
Jak podzielić obowiązki sztabu antykryzysowego, by efektywna współpraca wewnętrzna przyniosła pozytywne skutki wizerunkowe?
Jak reagować na mowę nienawiści i kiedy należy sięgnąć po ochronę prawną?

Niniejsza książka jest zbiorem dobrych praktyk i najczęstszych błędów, które trzeba znać, aby ich nie powielać w swojej organizacji. Autor analizuje przypadki pojawiające się w polskich instytucjach oraz firmach, a także przedstawia gotowe scenariusze i schematy postępowania w konkretnych sytuacjach. Szczegółowo omawia zasady polityki informacyjnej w mediach społecznościowych, rolę rzecznika prasowego oraz techniki, które z pewnością pomogą w praktycznym rozwiązywaniu problemów wizerunkowych.

Czytelnik znajdzie w publikacji wiele modelowych rozwiązań i cennych rad. Dzięki nim dowie się, jak określić potencjalne źródło kryzysu i w jaki sposób na niego odpowiednio reagować, jak współpracować z dziennikarzami i przygotować poprawny komunikat prasowy. W książce znajdują się także przydatne wzory sprostowań, oświadczeń i oficjalnych informacji, które z pewnością ograniczą eskalację problemów i pomogą niwelować straty wizerunkowe każdej organizacji.