Urlopy i zwolnienia od pracy Kaleta Presscom

Urlopy i zwolnienia od pracy Kaleta Presscom

119 zł 91.68 zł

Kaleta Joanna


Wydawnictwo: Wydawnictwo Presscom
Isbn: 9788362723898
Rok wydania: 2014

Urlopy i zwolnienia od pracy Kaleta Presscom

W książce zostały opisane wszystkie rodzaje urlopów i zwolnień pracowniczych oraz ich wpływ na organizację, planowanie i rozliczanie czasu pracy. Joanna Kaleta szczegółowo omawia zagadnienia dotyczące urlopów wypoczynkowych, bezpłatnych, szkoleniowych oraz urlopów związanych z rodzicielstwem. Dużo uwagi poświęca zwolnieniom od pracy, podpowiadając między innymi, jak ustalić wysokość wynagrodzenia za tego typu nieobecność.
W książce nie zabrakło także wyjaśnienia kwestii urlopów i zwolnień przysługujących specjalnym grupom pracowniczym radcom prawnym, osobom niepełnosprawnym czy nauczycielom.
Książka zawiera liczne przykłady, dzięki którym czytelnik pozna zasady udzielania urlopu w różnych systemach i wymiarach czasu pracy. Dowie się również, jak obliczać urlop pracownikowi podejmującemu pierwszą pracę lub zatrudnionemu równocześnie u kilku pracodawców. Kaleta tłumaczy ponadto, w jakich sytuacjach pracodawca może odwołać pracownika z urlopu wypoczynkowego oraz czy szkolenia i prywatne wyjścia pracownika wlicza się do czasu pracy.