Wiedza i Praktyka


63-komentarze-do-950541i.jpg

63 komentarze do wyroków i interpretacji podatkowych

Brzozowska Katarzyna

W publikacji 63 komentarze do wyroków i interpretacji podatkowych zostały zebrane praktyczne komentarze ekspertów z dziedziny podatków, którzy w przystępny sposób omawiają konkretne wyroki i interpretacje z zakresu podatków dochodowych i podatku VAT. Zagadnienia w niej zawarte dotyczą m.in. odliczenia zaległych składek od przychodu, odliczenia kosztów związanych z prowadzeniem ksiąg rachunkowych czy podatkowych skutków sprzedaży

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 79.76 zł 89.9

kontrola-z-urzedu-950542i.jpg

Kontrola z Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Kajewska Renata

W praktyce każdy ADO może zostać skontrolowany, nawet jeżeli kontrole w jego sektorze nie były przez Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) przewidziane. Wystarczy bowiem jedno zgłoszenie, aby urząd zechciał bliżej przyjrzeć się działalności danego podmiotu. Jak nie dać się zaskoczyć kontroli z UODO? Praktyczne wskazówki, w jaki sposób przebiega kontrola i w jaki sposób się do niej przygotować a także jakie kary moż nałoż

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 53.31 zł 59

leasing-praktyczne-wskazowki-950544i.jpg

Leasing Praktyczne wskazówki i omówienie zmian 2019

Brzozowska Katarzyna

W publikacji Leasing. Praktyczne wskazówki, zmiany 2019 zagadnienie leasingu zostaje ukazane w świetle ustawy o CIT i ustawy o VAT wraz praktycznym porównaniem leasingu z kredytem bankowym. Publikacja omawia także zagadnienie podwójnej ewidencji leasingu, które ma miejsce w przypadku, gdy ta sama umowa do celów bilansowych ma charakter leasingu finansowego, a do celów podatkowych – leasingu operacyjnego. Przedstawione zostały również

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 45.10 zł 49.9

rodo-w-sektorze-950539i.jpg

RODO w sektorze publicznym 55 kluczowych porad

Śmigulska Wojciechowska Anna

Publikacja przydatna dla każdej osoby pracującej w podmiocie publicznym, urzędach różnego szczebla oraz odpowiednio ADO, IOD i pozostałych pracowników jednostek, którzy w codziennej pracy przetwarzają dane osobwe. Dowiedz się, w jaki sposób zadabś o prawa podmiotów danych, w jaki sposób przygotować dokumentacje, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo danych i co zrobić w przypadku wystąpienia naruszeń.

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 78.95 zł 89

zamkniecie-roku-w-950543i.jpg

Zamknięcie roku w PKPiR 2018

Brzozowska Katarzyna

Zamknięcie roku w PKPiR 2018 kompleksowo omawia zagadnienia związane z firmowym końcem roku. To przewodnik, który krok po kroku wskaże, w jaki sposób postępować z ewidencjami, księgami i dokumentami. Wszystko omówione na praktycznych przykładach.

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 53.31 zł 59

Informator-kadrowego-2019.jpg

Informator kadrowego 2019

Wiedza i Praktyka

82 tabele i zestawienia wszystkie najważniejsze informacje kadrowe skondensowane w wygodnej formie. Ważne wskaźniki, listy kontrolne, zestawienia, przypomnienia związane z zatrudnianiem, zwalnianiem, obowiązkami pracodawcy, czasem pracy, urlopami, wynagrodzeniami, ochroną rodzicielstwa i kontrolami PIP.

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 27.49 zł 29.9

sprawozdanie-finansowe-organizacji-941889i.jpg

Sprawozdanie finansowe organizacji pozarządowej za 2018 rok krok po kroku

Trzpioła Katarzyna

Sprawozdanie finansowe organizacji pozarządowej za 2018 rok krok po kroku to niezbędne źródło wiedzy i dobrych praktyk dla każdego księgowego i zarządzającego w organizacji pozarządowej. Dzięki publikacji mogą sporządzić sprawozdanie sprawnie i bezbłędnie wg aktualnych wymagań. Autorka omawia wzór sprawozdania finansowego i podpowiada, w jaki sposób prezentować w nim niezbędne informacje. Poradnik zawiera także podpowiedzi,

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 54.99 zł 59.9

ochrona-odgromowa-wedlug-948425i.jpg

Ochrona odgromowa według nowych Polskich Norm

Wincencik Krzysztof

Książka omawia projektowanie i sprawdzanie instalacji odgromowych wykonywane według drugiej edycji serii Polskich Norm PN-EN 62305. Podaje wskazówki, w jaki sposób przeprowadzać kontrolę instalacji odgromowej. Wskazuje także na często popełniane błędy w projektowaniu i wykonywaniu instalacji LPS. Opisuje zasady doboru i montażu ograniczników przepięć (SPD) według Normy PN-HD 60364-5-534:2016-04.

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 105.57 zł 119

biblia-excela-dla-941352i.jpg

Biblia Excela dla księgowych 20

Wiedza i Praktyka

Kompendium wiedzy pokazujące, w jaki sposób Excel może pomóc w prowadzeniu księgowości. Autorzy pokazują, m.in. w jaki sposób przygotować szablon do planowania kosztów amortyzacji czy szablon do wystawiania faktur mający wbudowane mechanizmy automatycznej numeracji kolejnych dokumentów.

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 78.95 zł 89

czas-pracy-kierowcow-941722i.jpg

Czas pracy kierowców

Wiedza i Praktyka

Czas jazdy, czas pozostawania w dyspozycji, ewidencja czasu pracy oraz zasady dziennego i tygodniowego czasu pracy, to wszystko wyjaśniamy w naszej publikacji na podstawie konkretnych przykładów. Przedstawiamy także, w jaki sposób przebiegają kontrole Inspekcji Transportu Drogowego. Zamieszczamy również aktualny taryfikator kar i potrzebne wzory dokumentów.

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 61.22 zł 69

Polecane działy

Polecane książki